Festival Jalan Pedis maakt muziekprogramma bekend

10 August 2025, 11:22 uur
Den Haag & Regio
mainImage
PR

Het nieuwe Indische festival Jalan Pedis, dat op zaterdag 16 augustus plaatsvindt op het Lange Voorhout, heeft het muziekprogramma bekendgemaakt. Tijdens het gratis openluchtfestival zijn er optredens van onder anderen Jessica Manuputty, The Crazy Rockers, Cheroney Pelupessy, Toby Tanate en Nusantara Beat (foto). Het muziekprogramma start om 12.00 uur en duurt tot 22.00 uur.

Jalan Pedis wordt georganiseerd als voorproefje van het nieuwe festival Jalan Jalan, dat vanaf 2026 als opvolger van de Tong Tong Fair zal worden gehouden. Na het faillissement van de Tong Tong Fair verzocht de Haagse gemeenteraad het college van burgemeester en wethouders om met een plan van aanpak te komen voor een nieuw Indisch evenement. Dit jaar wordt gestart met een 'pre-launch' onder de naam Jalan Pedis, op zaterdag 16 augustus – een dag na de Indiëherdenking. Het voorproefje is bedoeld om publiek, partners en sponsoren warm te maken voor het nieuwe Indische evenement, dat in 2026 officieel van start gaat.

Op de website van Jalan Pedis wordt het kleinschalige evenement omschreven als "een eigentijds culinair-cultureel festival dat Indisch en Moluks erfgoed tot leven brengt met smaak, muziek en creativiteit. Pittig, gelaagd en gemaakt voor nu. Van sambal tot soundscapes, van erfgoed tot eigenzinnige makers: Jalan Pedis laat zien dat traditie niet stil staat, maar juist beweegt, bruist en inspireert."